• Özbekistan Turizm Yatırım Forumu

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Odamıza iletilen yazıda “Özbekistan Turizm Yatırım Forumu"nun  20 Aralık 2019 tarihinde TOBB İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Forumun organizasyon çalışmalarının TOBB, Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Yatırım Komitesi, Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde sürdürüldüğü aktarılmıştır. Yatırım Forumunda ayrıca Özbek yetkililerle ikili iş görüşmelerinin de düzenleneceği belirtilmiştir.

İlgili yazıda Özbekistan'da 7 bin civarında tarihi ve mimari yapıt, bina ve kültür varlığının yer aldığı ifade edilmiştir. Özbekistan’ın bu açıdan dünyada ilk 10 ülke arasında olduğu ve Orta Asya'da ise ilk sırada olduğu belirtilmiştir. Geçen sene, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkeye vize muafiyeti ve kolaylığı sağlayan Özbekistan'a gelen turist sayısının bir önceki seneye göre iki katından fazla artarak 4 milyon kişiyi geçtiği de bildirilmiştir.

Taslak Programı ekte sunulan söz konusu Foruma katılım için firma temsilcilerinin ekte yer alan başvuru formunu doldurmaları ve son katılım teyitlerinin en geç 19 Aralık 2019 tarihine kadar TOBB’a (adem.kula@tobb.org.tr ) bildirmeleri gerektiği belirtilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

-
 
Adres: Erciş yolu üzeri 2. km
Tel: 0432 215 45 30
⟩ TOBB İştirakleri