DOĞUNUN RENKLERİ YÖREX FUARINDA

Turizmin başkenti Antalya’da Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 9. kez kapılarını açtı. YÖREX fuarına Doğu Anadolu Bölgesi’nden katılan iller damga vurdu.

Türkiye’nin 72 ilinden 114’ü oda ve borsa, 19’u kalkınma ajansı olmak üzere 400 katılımcının katıldığı YÖREX’e Doğu illerinin ürünleri, tarihi ve güzellikleri damga vurdu. Önceki gün gerçekleştirilen açılışta konuşan ve fuarı 9 yıldır düzenlediklerini belirten Antalya Ticaret Borsası’nın Başkanı Ali Çandır, YÖREX’i 10. yılında yurtdışında düzenleyeceklerini açıkladı. YÖREX’e damga vuran Van yine en fazla ziyaret edilen stantlar arasında yer aldı. Van tanıtımıyla ilgili gazete olarak görüştüğümüz Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif Süer, Van’ı ve Van’ın önemli değerlerini tanıttıklarını söyledi. Bir diğer ilgi odağı il ise Hakkari ve Erzurum oldu. Erzurum Ticaret Borsası ile Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri, şehirlerini en iyi şekilde tanıttıklarını ifade etti. Fuara katılan illerden bir tanesi olan Kars ise Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret alan Kars kaşarıyla fuarda boy gösterdi.

 

YÖREX’E VAN DAMGA VURDU

 

 

Van Ticaret Borsası (VANTB) Başkanı Nayif Süer gazetemize yaptığı açıklamada, “Van Ticaret Borsası olarak YÖREX’teyiz. Van Yöresel ürünlerini tanıtıyoruz. Tescilli ürünümüz olan Otlu Peynir, Bal, Lavaş ve cevizi tanıtıyoruz. Çok güzel ve yoğun bir ilgi ile karşılaşıyoruz. Emeklerimize ve uğraşlarımıza değdi. Bu tür etkinliklere sürekli katılıyoruz. Van’ın eski Valisi Münir Karaloğlu’da geldi. Standımızı ziyaret etti. Kendisine Van’daki çalışmalarından ötürü plaket takdim ettik. Van’ı bilmeyenler Van stantlarında yöresel ürünlerimizi tanıma fırsatı buluyor. Bu tarz organizasyonlar sadece yöresel ürünlerimizin değil, illerimizin de tanıtımına olanak sağlıyor.' dedi.

-
 
Adres: Erciş yolu üzeri 2. km
Tel: 0432 215 45 30
⟩ TOBB İştirakleri